Możliwość komentowania Czy Polska tak naprawdę skorzystała na wejściu do UE? została wyłączona

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakowoż nikt nie powiedział, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie wiele bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny nas gonią. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże kłopoty? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.